Prvo je bila „Avantura” koja nije bila ni klub niti je pripadala određenom sportu. Zamišljena je kao „prostor” u kome se svi oni koji avanturu doživljavaju kao najuzbudljiviji deo svoga života razmenjuju svoja iskustva. Zamišljena je kao mesto gde će članovi moći da prikažu svoje fotografije, prezentacije, knjige, ali i da razmene iskustva u pripremu sledećih putovanja. Zamišljena je da pored nekoliko izložbi godišnje, u „Avanturi” bude mesto gde će biti organizovana predavanja svih onih koji imaju šta da kažu.
Nalazila se u srcu Beograda, u ulici Kralja Milana, na oko 100 metara udaljen od trga Slavija. Raspolagala je namenski projektovanim i uređenim prostorom površine 90 m². Pored osnovne namene vezane za potrebe Udruženja za medicinu sporta Srbije, usluge kluba na raspolaganju su bila pre svega sportskim savezima, organizacijama, društvima i klubovima, ali i organizacijama i pojedincima u drugim oblastima delatnosti. Godine 2023. „Avantura“ je prestala sa radom jer je kompletna zgrada planirana za rušenje.
Može se reći da je sve zamišljeno učinjeno, održano je na stotine predavanja, KME edukacija, pres konferencija, desetak izložbi, itd. Ugostila je Centar za sportsku ishranu i suplementaciju i ronilački klub Sebastian. Takođe je bila mesto osnivanja Skyrunning Srbija. Mnogo sportskih saveza, udruženja i antidoping agencija su je koristili za sastanke. Fotografije sa nekih predavanja možete videti dole. Konačno, neki nezaboravni rođendani i proslave Nove godine su bile organizovane u „Avanturi“.









