Udruženje Avantura

Udruženje “Avantura” je osnovano aprila 2010, ali je počelo sa svojim radom tek januara 2016. obezbeđivanjem neophodnih uslova. Iako u prvom članu statuta piše da je “Avantura” dobrovoljno, nevladino i neprofitno udruženje, osnovano na neodređeno vreme radi ostvarivanja ciljeva u oblasti unapređenja kvaliteta i negovanja zdravog načina života, to je samo deo “administrativne” istine. “Avantura” je pre svega mesto gde će svi avanturisti Srbije moći da se nađu. Nama se uvek činilo da nije dobro što u Beogradu ne postoji mesto gde ljubitelji avanture mogu da prikažu svoje doživljaje na način kako su to činili pustolovi u romanu “Tarzan” Edgara Rajsa Barouza.

Jedan od najznačajnijih projekata koje je udruženje Avantura uradilo je projekat vršnjačke edukacije o dopingu tokom 2016. i 2017. godine i obučilo preko 10.000 učenika iz Pančeva, Novog Sada, Kruševca, Kragujevca i Niša. Više možete da pročitate klikom ovde.

Drugi sastanak vršnjačkih edukatora u Nišu, održan je 20. 10. 2017. godine u Srednjoj medicinskoj školi „Milenko Hadžić”. Sastanku je prisustvovalo 17 mladih edukatora iz ove škole, koji su pod mentorstvom starijih vršnjaka iz Beograda dobili prve instrukcije o izradi prezentacije koja će biti korišćena za edukaciju mladih u lokalnoj zajednici.
Klikni za još
U okviru projekta „Prevencija dopinga u sportu” a pod pokroviteljstvom Ministarstva omladine i sporta Republike Srbije održan je prvi sastanak vršnjačke edukacije u Kragujevcu. Prvi sastanak u Kragujevcu održan je 19. 10. 2017. godine, u Srednjoj medicinskoj školi „Sestre Ninković”. Projektu se priključilo 32 đaka ove škole. Oni su tokom ovog sastanka upoznati sa osnovnim pojmovima o dopingu, upoznati su sa listom zabranjenih supstanci a takođe je planirana i dalja dinamika edukacije. Sledeći sastanak u Kragujevcu zakazan je za 26. 10. 2017 godine u 13:00 h
Klikni za još
Dana 16. 10. 2017. godine u Srednjoj medicinskoj školi „Milenko Hadžić” u Nišu održan je prvi sastanak mladih eudkatora u okviru projekta vršnjačke edukacije prevencija dopinga u sportu a pod pokroviteljstvom Ministarstava omladine i sporta. Sastanku je prisustvovalo 17 novih maldih edukatora iz Niša.
Klikni za još
Prošlog vikenda Novi Sad je bio prestonica juniorskog samboa. U ovom gradu od 13 do 15. oktobra održano je Svetsko juniorsko prvenstvo u sambou. Pvenstvu su prisustvovali mladi edukatori iz Beograda i njihove nove kolege iz Novog Sada dajući posebni doprinos u okviru WADA „Outreach” programa i kao čaperoni tokom tri dana takmičenja.
Klikni za još
U sredu, dana 11.10.2017 godine u Novom Sadu, održan je 3 sastanak vršnjačke edukacije o prevenciji dopinga u sportu. Na sastanku su edukatori upoznali nove edukatore sa listom zabranjenih supstanici kao i sa primerima zloupotrebe istih. Tokom ovog sastanka prezentovan je primer prezentacije o prevenciji dopinga. Sastanaku je prisustvovala Dr Marija Anđelković ADAS savetnik za RTG i TUE koja je ponudila odgovore na pomalo problematična pitanja o dopingu.
Klikni za još